EN
message

zaplanuj rozmowę

Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.

Generowanie leadów w branży IT/ TECH podczas kryzysu: trendy i strategie

07.11.2023

Kryzys ekonomiczny wymusza na branży IT/Tech przemyślenie i dostosowanie strategii generowania leadów B2B. W obliczu spadającej liczby potencjalnych klientów, firmy muszą skupić się na wyraźnym komunikowaniu swojej unikalnej propozycji wartości (UVP), prezentacji sukcesów i wykorzystaniu zaawansowanego prospectingu. Jakie są zatem aktualne trendy, które mogą pomóc firmom przetrwać i rozwijać się w trudnych czasach?

 

Definiowanie i Komunikowanie UVP

Wiele firm IT nie ma wyraźnie zdefiniowanej unikalnej propozycji wartości (UVP), co w czasach kryzysu może być kluczowe dla wyróżnienia się na tle konkurencji. Wyzwanie zdefiniowania unikalnej propozycji wartości (UVP) jest szczególnie istotne dla softwarehouse'ów działających w branży IT/Tech, gdzie konkurencja jest intensywna, a produkty często skomplikowane technologicznie.

Nasz klient - softwarehouse specjalizujący się w rozwiązaniach dla sektora TSL - z sukcesem zdefiniował swoje UVP poprzez skupienie się na dostarczaniu spersonalizowanych systemów TMS, które przynoszą mierzalne wyniki. Przykład komunikacji: "Dedykowany system TMS przełożył się na zwiększenie marżowości zleceń o 15% i wydajności pracy spedytorów o 38%". Takie podejście nie tylko wyraźnie komunikuje wartość oferowanych rozwiązań, ale także podkreśla jego zdolność do głębokiego zrozumienia i efektywnego reagowania na unikalne wyzwania sektora TSL.

 

Prezentacja Klientów i Case Studies

Strony internetowe firm IT/Tech często zaniedbują prezentację swoich klientów i realizacji. Wzbogacenie strony o case studies i referencje może znacząco zwiększyć wiarygodność i przekonać potencjalnych klientów do współpracy. Historie sukcesu są dowodem na to, że firma jest w stanie dostarczyć realne wyniki. W naszej pracy stanowią podstawę to dalszej budowy UVP.

 

Zaawansowany Prospecting

Wykorzystanie danych z platform takich jak Crunchbase, Clutch czy Product Hunt pozwala na głębsze zrozumienie rynku i lepsze dopasowanie oferty do potrzeb klientów. Dzięki temu, prospecting staje się bardziej celowany i efektywny.

Crunchbase

Analiza firm, które otrzymały finansowanie, może pomóc w identyfikacji nowych możliwości biznesowych i potrzeb, które nasza firma może zaspokoić.

Clutch

Recenzje i rankingi dostawców usług IT mogą posłużyć jako źródło wiedzy o oczekiwaniach klientów i najnowszych trendach w branży.

Product Hunt

Obserwacja popularnych produktów technologicznych może dostarczyć wiedzy o nowych trendach i potrzebach rynkowych, co umożliwi szybką reakcję i adaptację oferty.

 

Automatyzacja i AI

Automatyzacja procesów marketingowych i sprzedażowych za pomocą AI pozwala na efektywniejsze zarządzanie leadami i personalizację komunikacji, co jest kluczowe dla zwiększenia konwersji. W naszej agencji, te technologie są fundamentem, na którym budujemy nasze strategie generowania leadów, tworzenia kontentu i komunikacji z klientami. Wykorzystujemy AI do analizy danych i zachowań użytkowników, co pozwala nam tworzyć bardziej trafny i angażujący kontent. Narzędzia do automatyzacji pozwalają na segmentację odbiorców i dostosowanie wiadomości e-mail w taki sposób, aby odpowiadały na specyficzne potrzeby i punkty bólu każdego odbiorcy. To z kolei przekłada się na wyższą otwartość i klikalność wiadomości, co jest niezbędne w skutecznym cold mailingu.

 

Inbound i Outbound dla maksymalizacji efektów

W naszej agencji dostrzegamy, że połączenie strategii inbound i outbound przynosi najlepsze wyniki. Gdy wysyłamy cold mailing, często obserwujemy wzmożony ruch na blogu, stronie firmowej oraz profilach na LinkedIn i Facebooku. To świadczy o tym, że potencjalni klienci poszukują potwierdzenia kompetencji i wiarygodności naszej marki. Dlatego tak ważne jest, aby treści na LinkedIn były wartościowe i aktualne, co nie tylko wspiera działania outbound, ale również buduje zaufanie i uwiarygadnia nas w oczach odbiorców. Właściwie skonstruowany content marketingowy staje się więc solidnym fundamentem dla efektywnych kampanii mailingowych, tworząc spójny obraz eksperta w branży IT/Tech.

Kategorie

Nowości

Archiwum